Bitcoin (BTC) osiągnie 200 tys. dolarów w 2022 roku – Pantera CEO

  • Dan Morehead z Pantera Capital przewiduje, że Bitcoin osiągnie $200k do 2022 roku
  • Jego analiza oparta jest na adopcji Bitcoina
  • Na każdy milion nowych użytkowników, cena Bitcoin wzrasta o 200 dolarów.
  • Smartfony będą kluczowe w adopcji Bitcoin
  • Popyt na Bitcoin przez instytucje również rośnie i może doprowadzić do wartości końcowej BTC na poziomie $700k.

Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, prognozuje, że Bitcoin (BTC) może osiągnąć wartość $200k w 2022 roku.

Jego analiza opiera się na adopcji Bitcoina w skali globalnej. Wyjaśnił również, że cena Bitcoin wzrasta o $200 z każdym dodaniem miliona nowych użytkowników, jak wyjaśniono w poniższym oświadczeniu i towarzyszącej tabeli wykazującej możliwość $200k do 2022 roku.

Dla każdego miliona nowych użytkowników, cena Bitcoin wzrasta o $200.Stało się to za każdym razem, z wyjątkiem lutego 2016 roku, kiedy cena była powolna, aby uderzyć.

Wzrost ceny był zadziwiająco stały.Pozostawię to jakiemuś przyszłemu Avogadro, aby dowiedzieć się dokładnie dlaczego.Ważnym punktem jest:Jeśli ta zależność się utrzyma, bitcoin uderzy w $200,000 w 2022 roku.

Smartfony będą napędzać adopcję Bitcoina

Analiza przeprowadzona przez Pana Morehead i jego zespół wskazała również, że kluczowym motorem napędowym adopcji Bitcoina są smartfony. Na poziomie globalnym, około 3,5 miliarda ludzi posiada smartfony i jest to „jedyny wymóg, aby używać Bitcoin“.

Popyt instytucjonalny i zmniejszenie podaży BTC wpłynie korzystnie na wartość Bitcoina

Dodatkowo, prawdopodobieństwo, że Bitcoin osiągnie 200 tys. dolarów do 2020 roku wzrasta wraz z obecnym popytem na cyfrowe aktywo ze strony instytucji po obniżeniu wartości Bitcoina o połowę. Wyjaśnił to zjawisko w następujący sposób.

Po stronie popytu, mieliśmy ogromne firmy, takie jak Morgan Stanley i PayPal, które weszły na rynek.To przesuwa krzywą popytu znacznie wyżej.

W tym samym czasie, podaż nowo wyemitowanych bitcoinów została zmniejszona o połowę w maju zeszłego roku – w ramach odbywającego się co cztery lata zmniejszania emisji bitcoinów o połowę.

Możliwa wartość końcowa Bitcoina na poziomie 700 tys. dolarów

Podsumowując, jego analiza wskazała na możliwą wartość końcową Bitcoina na poziomie $700,000 w oparciu o przyrost ceny o $200 na milion użytkowników.