Crypto Asset Manager Grayscale Ogłoszenia o akcjach Litecoin i Bitcoin Cash Trust za pośrednictwem Rynków Pozagiełdowych

Oprócz inwestorów instytucjonalnych i akredytowanych, inni inwestorzy detaliczni uzyskają również dostęp do akcji Grayscale’s BCGG i LTCH do obrotu na rynkach pozagiełdowych. Do końca lipca 2020 r. łączna wartość zarządzanych przez Grayscale aktywów wzrosła do ponad 5 mld USD.

W poniedziałek, 17 sierpnia, menedżer ds. aktywów kryptograficznych Grayscale Investments ogłosił akcje dla swoich Bitcoin Cash Trust i Litecoin Trust. Zgodnie z zapowiedzią, akcje obu trustów będą dostępne do obrotu na rynkach pozagiełdowych (OTC) z symbolami BCGG (Bitcoin Cash) i LTCN (Litecoin).

Po pomyślnym zakończeniu procesu weryfikacji FINRA, te dwa trusty będą również mogły składać depozyty w Depository Trust Company (DTC). Jest to próba rozszerzenia przez Grayscale swojej oferty produktowej pod kątem zapotrzebowania rynku. W sytuacji, gdy światowa gospodarka znajduje się pod presją spowodowaną pandemią Coronavirusa, instytucje patrzą na rynki kryptograficzne jako na potencjalne zabezpieczenie.

Do tej pory akcje tych trustów były dostępne dla inwestorów instytucjonalnych i akredytowanych jedynie w ramach ofert prywatnych. Jednakże akcje te będą teraz dostępne w obrocie publicznym za pośrednictwem rynków pozagiełdowych. W rozmowie z The Block, dyrektor zarządzający Grayscale, Michael Sonnenshein, powiedział:

„Produkty Grayscale mają wbudowane zabezpieczenia i pamięci masowe, audytowane dane finansowe oraz zapewniają sprawozdawczość podatkową. Mają one tytuł papierów wartościowych i kwalifikują się do inwestowania poprzez korzystne podatkowo rachunki. Tak więc, to ekscytujące dać inwestorom możliwość dostępu do Bitcoin Cash i Litecoin bezpośrednio z ich rachunku brokerskiego lub zainwestować z ich konta emerytalnego“.

Grayscale AUM Tops $5 Billion z More to Come with Litecoin and Bitcoin Cash.

Rok 2020 okazał się bardzo ważny dla Grayscale Investments, którego łączne zarządzane aktywa (AUM) przekroczyły 5,1 mld USD do końca lipca 2020 roku.

W warunkach globalnej niepewności gospodarczej, Grayscale gromadzi ogromne ilości Bitcoinów. Do końca 2019 roku firma miała 1,7 miliarda dolarów w AUM. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku, firma dodała dodatkowe 3,5 miliarda dolarów, zgodnie z raportem SEC.

The Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) zauważył ogromny popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych. Patrząc na ten popyt, Grayscale zaczęła również wprowadzać swoje kryptoreklamy na popularnych platformach informacyjnych, takich jak CNBC i FOX News. Prezes Grayscale, Barry Silbert, również zamieścił informację o udanym wprowadzeniu na rynek swoich reklam. Poza tym powiedział, że fundusz pozyskał dodatkowe 217 mln dolarów na inwestycje.
Dzięki nowym funduszom powierniczym, Grayscale może przyciągnąć więcej inwestycji. Poczekajmy na reakcję rynku, gdy rynki pozagiełdowe wznowią obrót akcjami BCGG i LTCN.